Menu:

Masaż Lublin - Stosowane metody

W swoim gabinecie "Japońska terapia - masaż Lublin" w zależności od dolegliwości oraz indywidualnych potrzeb Pacjenta polecam i stosuję różne rodzaje znanych oraz docenianych na całym świecie technik terapeutycznych. W tym miejscu chciałbym przedstawić Państwu w wielkim skrócie główne cechy kilku z tych metod dla lepszego zrozumienia ich działania.

Masaż Lublin - TERAPIA MANUALNA - to metoda leczenia powstała w Ameryce polegająca na likwidowaniu ucisku na nerw. Jak większości z nas wiadomo ucisk taki jest przyczyną uciążliwych bóli oraz drętwienia, na które nie pomagają coraz to większe dawki środków przeciwbólowych. W jaki sposób oddziaływuje na organizm ta metoda?, otóż jej skuteczność polega na korygowaniu przesunięć stawów i przywracanie prawidłowej pozycji układu kostnego. Najlepsze efekty osiągane są dla kręgosłupa szyjnego, barków, stawów biodrowych, kolan itd.

Masaż Lublin - JAPOŃSKA METODA KINEZYTERAPII - oryginalnajapońska metoda leczenia polegająca na usuwaniu deformacji układu kostnego oraz mięśni i przywracanie kompletnej równowagi całego ciała. Kinezyterapia najczęściej stosowana jest w schorzeniach i dysfunkcjach narządu ruchu, w zespołach bólowych kręgosłupa, po udarach mózgu, po zawale serca, w niektórych chorobach układu oddechowego, w chorobach reumatoidalnych, po zabiegach operacyjnych w jamie brzusznej, przed porodem... Stosowanie kinezyterapii umożliwia uzyskanie maksymalnej poprawy utraconej funkcji, przywrócenie prawidłowej mechaniki, ułatwia wystąpienie procesów kompensacji, zabezpiecza przed wykształceniem nieprawidłowych stereotypów ruchowych (np.: zespoły bólowe kręgosłupa) lub przywraca już utracone (np.: kontrola nerwowo-mięśniowa), umożliwia prawidłowy przebieg procesów przebudowy tkanek po urazach i operacjach, przeciwdziała wtórnym zmianom w układzie kostno mięśniowym w postaci ograniczeń ruchu, zapobiega powikłaniom w układzie krążenia i oddychania, które mogą wynikać z długiego unieruchomienia.

Masaż Lublin - TERAPIA PUNKTÓW SPUSTOWYCH - do najczęstszych spotykanych dysfunkcji zalicza się urazy i przeciążenia tkanek miękkich mięśni, ścięgien i więzadeł. W metodzie tej dla uzyskania efektu stosuje się ucisk bolącego miejsca lub wielu miejsc powiązanych ze sobą. Jest to metoda, w której pacjent jest całkowicie pasywny i nie wykonuje żadnych czynności jednak podczas jej przeprowadzania może odczuwać dyskomfort.

Zapraszam: Takahiro Sato.

Początek strony